Sposób na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszelkie fanty technologii z jakich korzystamy ma własne pozytywy jak oraz negatywy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje się na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć mnóstwo korporacji oferujących nam swoje usługi w sieci zapewnia nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak w istocie nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy artykuł. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie tracić cennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto telefonował, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, czyli jak uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi propozycjami nie musi oznaczać, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w ogromnej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracownicy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych lub również innych firm. Rozmowa z nimi sporadycznie należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie chętkę bądź czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden znaczący telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz uczynić co to za numer – kto chciał się z nami właśnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiego powodu należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest pomocna również wskutek tego, że coraz częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być katastrofalne w skutkach dla portfela. Często bo są to numery oszustów, jakich pomysłem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, które notabene zwykle są naprawdę drogie. Czasami oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w pokrewne efekty. Warto w związku z tym posiadać się na baczności i spowodować czyj to numer jeśli ma się jakiekolwiek niepewności – tym znacznie bardziej, że ma się możliwość zrobić to błyskawicznie i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *